Powerbank staje się powoli jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdego posiadacza telefonu. Wszystko z powodu bardzo krótkiego czasu działania na jednym ładowaniu, co często prowadzi do niemałych problemów z tym związanych. Powstaje jednak pytanie, jaki powerbank kupić, aby był on jak najbardziej komfortowy w używaniu?

Czym jest power bank?

Power bank, czyli inaczej po polsku bank energii, to nic innego jak duża bateria, która potrafi zgromadzić o wiele więcej energii niż używane w telefonach baterie. Wszytko z powodu pomiaru, ponieważ w telefon musi się zmieścić oprócz samej baterii jeszcze całkiem sporo elektroniki, co wymusza stosowanie mniejszej baterii, podczas gdy power bank to jedna wielka bateria.

powerbank

Jakie cechy powinny mieć te przenośne ładowarki?

Wybierając swój power bank, trzeba zwrócić uwagę na kilka jego cech, tak aby używanie tego urządzenia niosło ze sobą możliwe najwięcej zalet.
Kluczową sprawą jest oczywiście pojemność samego powerbanka, czyli to, ile będzie on w stanie zgromadzić energii. Kupienie zbyt małej pojemność skutkować będzie jego małą przydatnością. W końcu co komu po takim power banku, który nie będzie w stanie do pełna naładować choć jeden raz telefonu? Przy wyborze konkretnej pojemności zaleca się sprawdzić zatem to, jak duża bateria fabrycznie znajduje się w telefonie, a następnie dobrać co najmniej podwójną jej wartość w powerbanku.
Drugim bardzo ważnym aspektem wyboru jest zastosowana odpowiednia obudowa. Nie chodzi tu jednak tylko i wyłącznie o aspekt estetyczny, lecz także o to, czy będzie ona dostatecznie mocna, także szczelna. Chodzi tu o ryzyko upadku, które mogłoby spowodować uszkodzenie powerbanka, lecz także o jego wodoodporność, co może być niezwykle przydatne podczas np. wyjazdu na wakacje nad wodę.
Inną niezwykle cenną cechą powerbanka jest znajdująca się na nim ilość wyprowadzeń. Dwa lub nawet trzy gniazda do ładowania są niezwykle przydatne, jeśli posiadany powerbank jest większej niż przeciętna pojemności i z tego powodu może ładować nawet dwa urządzenia jednocześnie.