Należy przed wszystkim mieć świadomość, że bardzo mała liczba producentów była w stanie w tak krótkim czasie, jak Huewei stać się z praktycznie trzecioligowej marki jednym z głównych producentów telefonów komórkowych. Co przemawia za tym, by podjąć decyzję o zakupie telefonu marki huewei?

Jakość wykonania

Telefony dotykowe huawei mają obudowę praktyczne w całości zrobioną z metalu. Z kolei wszystkie elementy są ze sobą niezwykle precyzyjnie spasowane. Smartfon huawei jest nie tylko i wyłącznie płaski, ale również smukły. Z kolei ekran ma bardzo wąskie ramki. Producent ponadto korzysta tylko i wyłącznie z najwyższej klasy materiałów, co w konsekwencji przekłada się na przyjemność jeżeli chodzi o korzystanie z produktu.

telefony dotykowe huawei

Przejrzyste oraz proste oprogramowanie

Chińscy producenci wykorzystują bardzo podobne nakładki. Są one nie tylko estetyczne, ale również proste i czyste. Praktycznie wszystko można bez żadnego problemu pobrać z Google Play.

Przemyślane funkcje dla bardziej zaawansowanych użytkowników

Warto przede wszystkim podkreślić, że przesunięcie przez użytkownika dwóch palców na pulpicie przyczyni się na wywołania folderu z ukrytymi aplikacjami. Można do niego bowiem wrzucić prywatne programy albo nieużywane aplikacje systemowe. Ponadto nie wszyscy mają świadomość, że ruch użytkownika palcem w dół na pulpicie wywoła odpowiednią kartę z wyszukiwarką, a także aplikacjami, które były ostatnio używane przez użytkownika. Jest to bowiem funkcja, do której nie tylko można się bardzo łatwo przyzwyczaić, ale również brakuje jej w smartfonach innych marek.

Trzeba także podkreślić fakt, że w ustawieniach dostępnych jest bardzo dużo narzędzi służących do zaawansowanego zarządzania programami. Użytkownik będzie mógł określić, które z nich będą łączyły się z internetem przez WiFi, a które przez sieć komórkową. Możliwe będzie także określenie, które będą mogły pracować po wygaszeniu ekranu. Trzeba także pamiętać, że jeszcze przed tym jak program zacznie wyświetlać odpowiednie powiadomienia, system zapyta się danego użytkownika czy wyraża na to zgodę.