Kupując telefon komórkowy lub smartfon, warto zastanowić się jakie akcesoria i gadżety przydadzą się. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów do telefonów – od tych podstawowych do takich, które przydają się w określonych dziedzinach życia.

Podstawowe wyposażenie do telefonów

Bateria to serce telefonu. Bez niej nie będzie działał. Oczywiście bateria jest zawsze w zestawie z telefonem. Chyba że kupujemy używany. Wtedy może się zdarzyć, że bateria jest słaba lub po prostu jej nie ma. Jednak nawet kupując nowy smartfon, warto posiadać zapasową baterię. Zdarzają się bowiem takie sytuacje, że akumulator ulegnie uszkodzeniu albo zupełnie nie chce się naładować.

Karty pamięci to również obowiązkowe akcesoria do telefonów. Niestety producenci nie wyposażają telefonów w taką ilość pamięci, która pozwoli na swobodne korzystanie z telefonu ( zapisywanie zdjęć i filmów, pobieranie aplikacji czy nawet korzystanie z internetu, które również wymaga miejsca w pamięci). W zależności od posiadanego modelu telefonu wykorzystywane są karty: SDHC, SDXC, microSD, CF.

Ładowarka samochodowa to genialny gadżet, który umożliwia ładowanie telefonu w samochodzie. Dostępne są ładowarki oryginalne, które oczywiście są droższe oraz tańsze zamienniki, które kupić można już za kilka złotych.

Folie i szkła ochronne to także obowiązkowy gadżet do telefonu, biorąc pod uwagę koszt naprawy uszkodzonego wyświetlacza. Pomijając kwestie estetyczne (folia ochronna ochrania telefon przed zarysowaniami), uchronią one telefon przed pęknięciami ekranu.

akcesoria do telefonów

Dodatkowe wyposażenie do telefonów

Zestawy głośnomówiące to akcesoria do telefonów, które powinien posiadać każdy kierowca niezależnie od tego, czy jeździ samochodem prywatnie czy służbowo. Dają one całkowitą swobodę ruchu a także nie rozpraszają kierującego pojazdem.

Innym rozwiązaniem dla kierowców są słuchawki bluetooth, które są alternatywą dla zestawu głośnomówiącego. Sprawdzą się doskonale również u innych aktywnych osób. Dzięki słuchawkom nie muszą ciągle sięgać po telefon i chodzić z nim przy uchu.

Uchwyty do telefonów to akcesoria, które przydadzą się kierowcom samochodów (najczęściej mocowane na przedniej szybie, wykorzystywane do telefonów, które mają służyć jako nawigacja), rowerzystom (mocowane na kierownicy rowerów) oraz biegaczom (mocowanie w formie opaski lub specjalnego etui, które zakładane jest na ramię). Więcej informacji znajdziesz na https://www.sferis.pl/akcesoria-do-smartfonow-2104.