Z całą pewnością każdy zna przynajmniej jedną historię o tym, jak któremuś znajomemu po upadku telefonu pękł cały wyświetlacz. Mało tego, jest całkiem spora szansa, że to właśnie my jesteśmy ofiarą takiego właśnie wypadku. Wbrew pozorom takiego typu uszkodzenia telefonu nie są niczym rzadkim, a wręcz można powiedzieć, że jest to zdecydowanie najpowszechniejsze uszkodzenie telefonu.

Dlaczego tak się dzieje?

etui na smartfona

Powstaje zatem bardzo logiczne pytanie, dlaczego tak powszechne jest to, że obecne telefony pękają i poważnie uszkadzają się po nawet niewielkim upadku? Przecież sprzedawane do niedawna modele bez najmniejszego problemu potrafiły przetrwać upadek z nawet dużej wysokości, nie doznając przy tym najmniejszego nawet uszczerbku na swojej kondycji.
Wszystko z powodu znacznej różnicy w produkowanych obecnie konstrukcjach. Dawniej telefony były przede wszystkim o wiele większe, a co za tym idzie, posiadały więcej grubszego plastiku, który amortyzował i przejmował ogromną cześć siły wynikającej z uderzenia. Dodatkowo pamiętać należy, że dziś wyświetlacz to praktycznie cała jedna strona telefonu. Nawet w przypadku stosowania o wiele lepszych, hartowanych ekranów, niefortunny upadek może spowodować powstanie pajęczyny na jego powierzchni.

Jak się zabezpieczyć?

Oczywiście żaden użytkownik telefonu nie jest skazany na taki los. Istnieje bowiem całkiem skuteczny sposób na to, aby zabezpieczyć posiadany telefon nie tyle przed upadkiem, bo on zdarzyć się może w każdej chwili, ile przed skutkami takiego upadku. Stosuje się w tym celu specjalne etui na telefon, które skutecznie i co najważniejsze bardzo ściśle przylega do danego telefonu a można je znaleźć na https://www.sferis.pl/etui-do-smartfonow-2132, co powoduje, że zwiększa się twardość i grubość warstwy ochronnej jego obudowy, co powoduje lepsze zabezpieczenie przed działaniem dużej siły, która powstaje w wyniku upadku.
Dzięki temu nawet upadek z dużej wysokości nie oznacz zakończenia przygody z danym telefonem. Najczęściej po takim upadku nie ma ani jednego widocznego śladu zaistniałego wypadku.
Oczywiście nie można ufać całkowicie w zakładane etui na smartfona, ponieważ i ono może zawieść.