W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się laptopy. Są dużo bardziej mobilne i zajmują mniej miejsca. Jednak nie należy całkiem rezygnować z komputerów stacjonarnych. Zazwyczaj oferują one tę samą lub lepszą jakość w niższej cenie. Przyjrzyjmy się częściom, które są potrzebne, aby samodzielnie złożyć komputer.

obudowa komputerowaPo pierwsze należy zdecydować się na obudowę. Obudowy komputerowe są dostępne w praktycznie każdym sklepie z elektroniką. Można wybierać między różnymi modelami i dostosować wielkość oraz kształt do swoich preferencji. Kolejne części to podzespoły. Zaliczają się do nich płyta główna, procesor, pamięć RAM, karta graficzna. Trzeba także zdecydować się na jakiś dysk. Do wyboru klient ma dysk HDD i SSD. Dyski SSD są dużo szybsze. Na nich system może odpalić się już w kilka sekund, programy będą także chodzić sprawniej. Jednak uważa się, że dyski HDD są bardziej trwałe i mniej podatne na uszkodzenia. Decyzja pozostaje w rękach kupującego. Zawsze można zdecydować się na dwa dyski. Nie można także zapomnieć o zasilaczu. To dzięki niemu komputer będzie w ogóle działać. Najlepiej skonsultować jego wybór z pracownikiem sklepu komputerowego. Doradzi on jaka moc uciągnie cały sprzęt tak, aby nic się nie przepaliło ani nie przeciążyło. I na koniec pozostaje już tylko wybór monitora klawiatury i myszki. Dla wielu osób to najważniejsze elementy, gdyż to z nich będzie się przecież korzystać. Myszkę i klawiaturę najlepiej kupić bezprzewodowe. Po biurku nie będą się walać dodatkowe kable, dzięki temu. Wielkość monitora najlepiej dostosować indywidualnie. Można także pokusić się o zakup ekranu z dodatkowymi funkcjami, takimi jak np głośniki. Uniknie się w ten sposób inwestowania w kolejne urządzenia.

Samodzielne złożenie komputera wymaga zrobienia wcześniej odpowiedniego rozeznania. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że wybrało się najlepiej. Kluczem jest znalezienie odpowiedniej obudowy komputerowej oraz innych podzespołów. Odpowiednie parametry sprzętu sprawią, że każdy użytkownik będzie zadowolony.