Na rynku funkcjonuje wielu producentów sprzętu komputerowego, który adresowany jest niemal do każdej możliwej grupy odbiorców. O ile sprzęt dla zwykłych użytkowników jest powszechnie świetnie znany i łatwo dostępny, o tyle oferta laptopów przeznaczonych dla profesjonalistów, w tym grafików i projektantów, często nie jest zbyt akcentowana w popularnych mediach.

laptopy HPJednym z wiodących producentów sprzętu komputerowego jest HP. Laptopy HP są świetnie znane konsumentom, gdyż są to produkty z bogatą tradycją, o których jakości i niezawodności przekonały się szerokie rzesze użytkowników z całego świata. Jednak fakt tworzenia świetnego sprzętu dla zwykłych konsumentów nie oznacza, że dany producent jest w stanie stworzyć równie udany sprzęt dla tych najbardziej wymagających, którzy używają laptopów do pracy przy niezwykle złożonych i wymagających ogromnej mocy i stabilności projektach. Jak jest w przypadku HP?

Na rynku istnieje dość spora liczba laptopów HP przeznaczonych dla osób zajmujących się profesjonalnym tworzeniem grafiki i projektowaniem. Profesje te wymagają sprzętu wyjątkowego,a sprzęt HP z całą pewnością do takich się zalicza. Topowe modele laptopów HP przeznaczone dla programistów wyposażone są w najbardziej innowacyjne rozwiązania, które zadowolą nawet tych najbardziej wybrednych, zapewniając sprawny przebieg ich pracy. Na szczególną uwagę zasługują najlepszej jakości matryce o ekstremalnie wysokiej rozdzielczości i doskonałym odwzorowaniu barw, które pozwalają także na pracę w zróżnicowanych warunkach i oświetleniowych, wliczając w to pracę pod gołym, niebem i w pełnym świetle słonecznym.

Producent olbrzymią wagę przywiązuje do odpowiedniego doboru podzespołów adresowanych do różnych grafików i projektantów, gdyż jest to niezwykle zróżnicowana wewnętrznie grupa odbiorców. Wśród laptopów HP dla nich przeznaczonych można znaleźć zarówno komputery przeznaczone do grafiki 2D, jak i 3D, a także maszyny będące w stanie posłużyć nawet najbardziej zaawansowane oprogramowanie typu CAD, a także inne aplikacje stosowane przez projektantów i naukowców.