podkladka-pod-mysz

Podkładki dla graczy

Bardzo wielu użytkowników komputerów nie używa podkładek, gdyż są przekonani o ich nieprzydatności. Owszem, podkładka pod mysz nie będzie nam potrzebna jeśli wykonujemy proste czynności, ale jeśli chcemy zagrać w grę, to bez podkładki będziemy mieli spory problem. Dla wielu z Was podkładka może być fanaberią ale uwierzcie nam, że ma ona spore znaczenie. Nie bez powodu większość graczy z nich korzysta i poniżej dowiecie się dlaczego.

Samochód ma opony, a mysz podkładkę

Gdybyśmy zdjęli z samochodu opony to też uda nam się dotrzeć z punktu A do punktu B. Jaki to ma jednak sens, jeśli zniszczymy nasze felgi? Podobnie jest w przypadku mysz komputerowych. Działają one na zasadzie odbijania wiązki lasera od powierzchni (podkładki) dzięki czemu działa ona płynnie i ma odpowiedni czas reakcji. Bez podkładki mysz również będzie działać, ale po kilku miesiącach takiego użytkowania możemy doprowadzić do jej uszkodzenia w wyniku powstawania delikatnych zacierek (niewyczuwalnych nawet palcem).

 

Podkładka dla graczy

 

Jaki wpływ na myszkę ma podkładka?

Jest to proste do wytłumaczenia. Materiał z którego wykonana jest podkładka idealnie odbija wiązki lasera. Sama podkładka jest również gładka i nie posiada żadnych wypukłości. Dzięki tym właściwościom gracz może sterować bohaterem bez obaw, że nagle gra się przytnie a on będzie musiał zaczynać misję od nowa. Jeśli nie korzystamy z podkładki a jedynie z blatu biurka, to niemal codziennie będziemy mieli do czynienia z sytuacją, kiedy bohater nie będzie reagował na ruch myszy. To bywa irytujące zwłaszcza wtedy, kiedy po raz enty próbujemy skończyć zadanie w grze.

Jaką podkładkę wybrać?

Na pewno nie taką, która została wyprodukowana w PRC (w Chinach) i kosztuje niewiele poniżej dziesięciu złotych. Odpowiednia podkładka posiada certyfikat i kosztuje przynajmniej trzydzieści złotych za sztukę. Warto zapytać sprzedawcę o wybór podpowiadając z jakiego modelu myszy korzystamy. Jeśli dopiero planujemy zakup myszy, to należy wybrać zestaw z podkładką. Dzięki temu gra będzie dla nas przyjemniejsza a sama mysz wytrzyma o kilka lat dłużej. Jeśli nie jesteście graczami, to zakup podkładki pod mysz faktycznie może się wydawać fanaberią. Fanaberią jednak nie jest, a co lepsze – ona warunkuje żywotność myszy.