Kupno nowego telewizora, choć wydaje się zadaniem bardzo prostym, jest jednak obarczone bardzo dużym ryzykiem nabycia sprzętu albo niezbyt dobrego, albo też posiadającego funkcje i możliwości niewystarczające dla danego kupującego. Z tego powodu warto korzystać z modeli pewnych i sprawdzonych, takich jak np. Samsung 55″ QLED QE55Q60R.

Dlaczego właśnie ten model?

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, dlaczego właśnie ten model Samsunga warto kupić? W końcu nie kosztuje on mało, a także nie jest to już najnowszy model. Co zatem powoduje, że będzie to zakup bezpieczny, a także opłacalny? Silnym atutem tego modelu jest przede wszystkim ekran. Nie tylko posiada on odpowiednią wielkość, która nie będzie zbyt mała, ani zbyt duża do standardowego pomieszczenia. Dzięki temu, że jest to telewizor o takiej właśnie przekątnej, jego cena również nie będzie zbyt wysoka, co powoduje, że zakup tego modelu nie zrujnuje żadnego domowego budżetu. Jeśli natomiast chodzi o sam ekran, ma się tu do czynienia z opatentowanym przez Samsunga rozwiązaniem, czyli technologią QLED, która gwarantuje najwyższą możliwą jakość wśród telewizorów LCD, co osiągane jest poprzez nowatorski system podświetlania matrycy.

Czy ma jakieś wady?

Oczywiście telewizor ten, jak i każdy inny, ma pewne wady, które trzeba wziąć pod uwagę podczas jego kupowania w sklepie bądź też przez internet. Przede wszystkim pamiętać trzeba, że ma się do czynienia z matrycą, która traci nieco kolorów podczas większej zamianie kąta patrzenia na nią. Nie jest to jednak wada samego telewizora, lecz zastosowanej w nim matrycy. Choć jednak traci ona nieco kolorów na bokach, to w przypadku patrzenia na nią na wprost charakteryzuje się ponad przeciętną jakością. Inaczej mówiąc, coś za coś. Inną wartą uwagi wadą tego modelu jest brak regulacji nóżek, lecz jest to standard w przypadku tej półki cenowej telewizorów, oraz brak złącza słuchawkowego, lecz to z kolei nie powinno sprawiać nikomu większego problemu, z powodu licznych złącz np. optycznego, dzięki któremu uda się podłączyć każdy sprzęt audio.