W ostatnim czasie smartfony stały się niezwykle użytecznymi urządzeniami w ciągu dnia. Rozwinęły się na tyle szybko i dynamicznie, że ich używanie nie ogranicza się tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych. Niestety ta klęska urodzaju dla wielu oznacza problem związany z wyborem określonego rodzaju telefonu. Na co zatem powinno się zwracać uwagę, kupując swój nowy telefon?

Jaki system operacyjny wybrać?

telefony dotykowe

Wybieranie systemu operacyjnego tak naprawdę oznacza również wybieranie producenta danego telefonu. Smartfony obecnie sprzedawane mogą posiadać w sobie system iOS produkowany na iPhony oraz system Android, który jest dostępny na pozostałych telefonach.
Różnice pomiędzy nimi są dosyć duże. Począwszy od o wiele wyższej ceny Appla, po inne aplikacje, także zasadę obsługi systemu, która w przypadku iOS jest o wiele bardziej okrojona, przez co prostsza dla użytkownika.

Kwestia ekranu

Telefony dotykowe dzisiejszych czasów to głównie ekran. To właśnie na nim wyświetlane są wszystkie informacje, jak i również klawiatura do wprowadzania danych. Z tego też powodu bardzo ważne jest to, aby kupowany telefon posiadał ekran o odpowiedniej jakości i rozmiarze.
Przyjmuje się, że dobrym standardem ekranu jest wersja full HD. Co prawda dostępne są już modele o rozdzielczości 4K, jednak na tak małym ekranie zupełnie nie widać różnicy, więc nie ma sensu za taki model przepłacać.
Inną sprawą jest wielkość samego ekranu. Tutaj polecić można najbardziej uniwersalną obecnie wielkość, czyli nieco pomad 5-calowy.

Kwestia baterii

Odwiedzając sklep z smartfonami, najczęściej zwraca się uwagę na takie cechy telefonów, jak wielkość pamięci, szybkość procesora, czy też wielkość ekranu. W najnowszych telefonach zupełnie inna cecha jest jednak najważniejszą i najbardziej przekładająca się na komfort pracy na tym urządzeniu.
Chodzi tu oczywiście o wielkość baterii, która określa czas pracy na jednym ładowaniu telefonu, a co za tym idzie, jego funkcjonalność i wygodę działania.