Sprzęt komputerowy w życiu studenta gra rolę kluczową, jednak poza laptopem warto wyposażyć się też w urządzenie, jakim jest tablet, który będzie doskonałym kompanem w nauce i pozwoli na szybkie odnajdywanie informacji i organizowanie wiedzy.

Poręczność i ekran dotykowy – największe zalety

Tablety są przede wszystkim niezwykle poręczne i zawsze gotowe do pracy, co sprawia, że są one idealne do nauki w każdych warunkach. O wiele wygodniej konsumuje się na nich treści, gdyż można robić to bez problemu w komunikacji miejskiej, w pociągach, a nawet w łóżku, traktując tablet jak czytnik książek i czasopism.

Do tego ekran dotykowy umożliwi też łatwiejszą nawigację po dokumentach i aplikacjach, umożliwiając też dokonywania podkreśleń, co ułatwia naukę.

Bogactwo aplikacji przydatnych na studiach

Na tablety dostępnych jest wiele aplikacji mobilnych, które ułatwiają naukę i organizację wiedzy, pozwalając często dotrzeć do zasobów, których by się nie odnalazło inną drogą.

Tablety

Dla studenta bardzo przydatne są między innymi te, które dają dostęp do czasopism naukowych z całego świata, często w ramach dostępu otwartego, a więc za darmo. Artykuły można wyszukiwać po tytułach, po tagach, a nawet szukać można informacji w samym ich tekście. Bardzo często takie aplikacje umożliwiają też dokonywanie zaznaczeń i ich zapisywanie od razu w formie przypisu.

Bardzo pożyteczne będą też wszelkiego rodzaju aplikacje umożliwiające dostęp do abonamentów książkowych, dzięki czemu za niską opłatą miesięczną można uzyskać dostęp do tysięcy specjalistycznych podręczników.

W życiu studenta niemniej ważna jest też organizacja wiedzy i konsumpcja uprzednio sporządzonych notatek. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku aplikacje do notowania, które często są wieloplatformowe i chociaż na tablecie kiepsko się notuje, można materiały do nauki stworzyć na komputerze i od razu dostępne one będą też na tablecie.

Dodatkowa obecność aplikacji do sporządzania map myśli, czy łatwego konstruowania baz danych sprawia, że tablety stają się naprawdę niezastąpionym narzędziem wspomagającym naukę na studiach.