Flagowce stopniowo drożeją, przez co ich ceny potrafią sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Z tego też powodu nie każdy jest w stanie sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. Na szczęście intensywnemu rozwojowi ulega branża budżetowców, czyli telefonów posiadających dobrą specyfikację w niskiej cenie. Najbardziej znana z produkcji tego typu urządzeń jest firma Xiaomi, która w Polsce posiada największy udział w rynku smartfonów. Jakie są powody sukcesu chińskiego giganta?

Stosunek jakości do ceny

sklep xiaomi

Sklep Xiaomi jest miejscem, gdzie zobaczyć można całość asortymentu, jaki producent oferuje oraz zauważyć pewną tendencję. Urządzenia od chińskiej firmy bowiem, nie tylko smartfony, wyróżniają się bardzo dobrą jakością pomimo niskiej ceny. Warto przejść jednak do głównego wątku, czyli telefonów komórkowych. Serie takie jak Redmi czy też POCO znane są pod pseudonimem „zabójców flagowców” nie bez powodu. Z informacji bowiem dotyczących ich specyfikacji wynika, że posiadają one topowe komponenty. Dlaczego więc cena tego typu urządzeń oscyluje w okolicach tysiąca złotych?

Wykorzystać przestarzałe

Jak się okazuje, Xiaomi w swoich wciąż nowo wypuszczanych modelach z półki budżetowej stosuje procesory, ekrany oraz pamięci RAM, które stosowano w ubiegłorocznych flagowcach. Cena takich komponentów znacznie spada w przeciwieństwie do wydajności, jaką zapewniają. Dzięki temu potencjalny klient otrzymuje smartfon, który posiada cechy kilkukrotnie droższego flagowca. Kto by pomyślał, że chiński gigant tak szybko podbije światowe rynki?