Producenci komputerów chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie udoskonalają swoje urządzenia. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wybranie porządnych laptopów Dell wcale nie jest prostym zadaniem. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które nie znają się na sprzęcie IT, ale pomimo tego chcą kupić mocny komputer przenośny.

Jaka pamięć RAM?

Jak powszechnie wiadomo wymagania sprzętowe najnowszych programów i gier są coraz większe, dlatego też warto postawić na odpowiednią ilość pamięci RAM. Jeżeli chodzi o laptopy Dell to w chwili obecnej królują kości typu DDR4, które mogą pochwalić się taktowaniem 2133 MHz. W dzisiejszych czasach standardem są komputery przenośne z 16 GB, które wystarczą nie tylko do użytku domowego, ale również do zastosowań profesjonalnych.

Dobra karta graficzna?

Jedynym z najważniejszych i jednocześnie najdroższych podzespołów w laptopach Dell jest oczywiści karta graficzna na której nigdy nie warto oszczędzać. Najważniejszym parametrem kart graficznych jest ich moc obliczeniowa, dlatego też warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej pamięci. Warto postawić na modele od 4-8 GB pamięci GDDR5. Nieco tańszym rozwiązaniem są laptopy Dell ze zintegrowaną kartą graficzną.

Wydajny procesor

Jeżeli chodzi o procesory, to warto zwrócić uwagę na podzespoły firmy Intel i AMD, które specjalizują się w produkcji jednostek do netbooków oraz przenośnych komputerów budżetowych. Procesory AMD cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na przystępną cenę, ale również z powodu stosunkowo niewielkiego poboru energii. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że laptopy firmy Dell będą mogły dość długo pracować na baterii. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na najnowsze procesory z serii AMD Ryzen, które zaspokoją oczekiwania nawet użytkowników specjalistycznych. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać porządny laptop Dell, powinny skorzystać z fachowego doradztwa.