Laptopy, choć uważane są za jeden z najlepszych wynalazków informatycznego świata, to jednak mają jedną, niezwykle poważną wadę. Chodzi mianowicie o to, że zasilająca je bateria bardzo szybko się niszczy. Wystarczy około 2 do 3 lat zwykłego używania komputera, aby bateria obecna w laptopie nadawała się tylko do wyrzucenia. Powstaje wtedy pytanie, czy kupić kolejną oryginalną baterię do laptopów, czy też może jednak lepszym pomysłem będzie kupienie zamiennika?

Charakterystyka oryginalnych baterii do laptopów

baterie do laptopów

Czym charakteryzują się oryginalne baterie do laptopów? Przede wszystkim są one sprzedawane za dość wysoką cenę, ponieważ średnio licząc, kosztują one około 300 złotych. Jest to więc wydatek dość spory, tym bardziej że istnieje perspektywa kolejnej jej wymiany za około 3 lata.
Co się jednak otrzymuje za tę cenę? Przede wszystkim wymienić tu można pewność, że kupiona bateria zachowywać się będzie i działać w dokładnie ten sam sposób, co poprzednia. Nie ma więc mowy o krótszym czasie działania czy też dłuższym ładowaniu, co często ma miejsce, gdy kupuje się zamiennik. Co więcej, nie ma również ryzyka, że bateria w jakikolwiek sposób uszkodzi komputer.

Charakterystyka zamienników

Wysoka cena jest często ogromnym problemem dla osób, które chcą wymienić baterie w swoim laptopie. Standardowym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sięgnięcie po zamiennik, który jest w stanie kosztować nawet około 7 złotych. Jak jednak łatwo się domyślić, wraz z niską ceną otrzymuje się dość pokaźny pakiet różnego rodzaju wad. O czym konkretnie mowa?
Przede wszystkim podczas kupowania zamiennika liczyć się trzeba z tym, że będzie on działać nieco gorzej, niż nowy oryginał. Mowa tu jest głównie o krótszym czasie działania, czy też dłuższym ładowaniu. Co więcej, taka bateria może szybkiej się zużyć i zamiast po trzech latach, być może konieczne będzie jej wymienienie już nawet po roku. Oprócz tego liczyć się trzeba z tym, że wystąpić mogą pewne problemy z gwarancją komputera, a także co prawda dość sporadycznie, lecz jednak warte odnotowania są problemy z poprawnym działaniem na takiej baterii komputera.