Microsoft Office 365 to różne aplikacje i usługi, które odpłatnie udostępniane są klientom. Sprzedawane są w wersjach dla studentów, dla użytkowników domowych, jak również dla małych i dużych przedsiębiorców.

Czym jest Microsoft 365

Microsoft 365, znany też wcześniej jako Microsoft Office 365 – to zbiór różnych aplikacji i usług dostępnych na serwerach Microsoft. Korzystanie z tego produktu wiąże się z ponoszeniem stałych, miesięcznych opłat, zależnych od wybranej subskrypcji. Produkt Office 365 z https://www.sferis.pl/office365-home-all-lng-online-dwnld-6gq-00092-p626263 obejmuje pakiet Microsoft Office oraz wersje produktów serwerowych hostowanych w chmurze: Exchange Server, Lync Server, jak również SharePoint Server. Usługi są świadczone i dostępne przez Internet. Wszystkie dostępne w ramach pakietu Office 365 produkty online, są aktualizowane automatycznie, dzięki czemu użytkownik zawsze korzysta z najnowszej wersji produktu.

Oferta na przestrzeni lat

Test beta usługi Office 365 odbył się w roku 2010 r. Microsoft zaprojektował platformę Office 365, jako odpowiedź na rosnącą konkurencję ze strony podobnej usługi Google Apps w 2011 roku aby połączyć realizowane już wcześniej usługi online, takie jak Business Productivity Online Suite w usługę w chmurze, w tym Exchange Server, przeznaczoną do poczty e-mail, SharePoint, do użytku wewnętrznego dla pracowników firm, oraz Lync, obecny Skype for Business, który służyć miał do konferencji i innych rodzajów komunikacji. Początkowo abonamenty były uruchamiane jedynie dla małych, a także średnich przedsiębiorstw. Z czasem wprowadzono również nową subskrypcję Office 365 Home Premium dedykowaną użytkownikom domowym, która oferowała  pakiet Office, nawet na pięciu komputerach, a do tego pamięć OneDrive rozszerzoną i 60 minut rozmów Skype w miesiącu. Dodano również pierwszą wersję Office 365 służącą edukacji. 21 kwietnia 2020 r. Office 365 zmienił się w Microsoft 365. Zupełnie nowe aplikacje i usługi, takie jak chociażby Microsoft Teams i Microsoft Family Safety. Używanie M365 możliwe jest w ramach abonamentu.